ÇALIŞMA SAATLERİ:Pazartesi - Cumartesi : 08:30 - 18:30

KONUM:Şirinevler Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi 4. Sk. No : 39/B Bahçelievler / İSTANBUL

Hidrolik Asansör

Hidrolik asansör, binanın içinde asansör dairesi olmadığı ve kullanıcı açısından trafik yoğunluğunun fazla olmadığı evlerde, fabrikalarda, villalarda ve alışveriş merkezlerinde daha çok tercih edilmektedir. Bu tip asansör sisteminde, asansör kuyusunun içinde asansör kabini, taşıyıcı karkas, silindir piston sistemi, askı tertibatı ve şayet tamponlar varsa karşı ağırlık tertibatı bulunur.

Hidrolik asansör, hidrolik pompa ünitesi tahrikli bir asansör sistemidir. Bu tip asansör sisteminde aşağı tarafa hareketlerde asansör kabininin kendi ağırlığı kullanılmaktadır. Bu asansörlerin makine dairesi genelde zemin katta olacak bir biçimde tasarlanmaktadır. Makine dairesinde ise bir yağ kazanı ve yağ kazanının üstünde hidrolik sistem, kumanda panosu ve hidrolik sıvısının içerisinden geçen hortumlar bulunur.

Hidrolik asansör sistemi hem yük hem insan taşımak için oldukça uygun bir asansör türüdür. Bu asansörler, 2 ila 6 kat arası yükseklikte ve 0.125 m/sn ila 1 m/sn seyir hızı arasında çalışmaktadır. Hem tek silindirli hem de çift silindirli olarak üretilen bu asansörlerin tek silindirli olanı 1000 kg ila 10 bin kg arasında ağırlığı, çift silindirli olanı ise 10 bin kg ila 90 bin kg arasında ağırlığı taşıyabilme potansiyeline sahiptirler.

Hidrolik asansörlerin kurulumu ve bakım maliyetleri diğer asansör çeşitlerine nazaran daha azdır. Aynı zamanda yedek parça tedariki de oldukça kolay olmaktadır ve yüksek kaldırma potansiyellerini en emniyetli şekilde sağlayan asansör çeşididir. Bu asansörün makine odası kolaylıkla zemin ya da birinci katta oluşturulabilir. Kurulum süresince kaza riski ise güvenli makine odası kullanımı sayesinde daha az olmaktadır. Ayrıca, deprem dolayısıyla oluşan hasarlar da halatlı asansörlere nazaran daha az olmaktadır. Bunun sebebi ise, deprem esnasında olan sallantılarda hayatı tehdit edici karşı ağırlığa sahip olmamalarından kaynaklanmaktadır.

Hidrolik asansör hem eski binalarda yapısal güçlendirmeye gerek duymaksızın kurulabilen en ekonomik asansör çeşidi olmasının yanı sıra, hem de binaya ek kat yapılması durumunda hidrolik asansörler bu yeni duruma iyi uyum sağlamaktadırlar. Asansör kalite standartlarına uygun asansörleri üreten firmamıza, binanıza en uygun hidrolik asansörü tasarlayıp kurmamız için telefon ederek ya da Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.